Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  


                 11 Січня 2019 10:31

                 Плани ОТГ на 2019 рік та перші здобутки

                 Об’єднані територіальні громади Чернігівської області в новий рік йдуть з амбітними планами. Є вже й перші напрацювання.

                 Коропська ОТГ

                 Коропська громада в новому році активно сприятиме створенню кооперативів. На останній сесії минулого року Коропська селищна рада прийняла Програму підтримки кооперативів на території Коропської ОТГ у 2019 році, заклавши в бюджет 100 тисяч гривень для їх фінансування.

                 - Питання створення кооперативів у нашій ОТГ вивчається уже давно, - розповідає Коропський селищний голова Віктор Журавель. - І хоч зараз триває «теоретичний» етап, та все-таки рішення надати фінансову підтримку людям, які забажають створити кооператив, свідчить про те, що, можливо, невдовзі процес перейде у практичну площину. Тобто, ми матимемо досвід створення першого кооперативу в громаді. До того ж вже є зацікавлені у цьому громадяни, але «з нуля» починати важко. Тому надати їм підтримку для придбання лабораторії, бідонів (у разі створення молочного кооперативу) чи іншого обладнання вирішили на засіданні виконкому. Адже кооператив - це і робочі місця, і надходження до бюджету і, зрештою, ковток свіжого повітря, що вдихне нове життя навіть у маленьке село.

                 Попередньо у рамках Програми «U-LEAD з Європою» громада вивчила досвід створення кооперативів в інших областях.

                 Городнянська ОТГ

                 Як тільки дозволять погодні умови, у Городнянській ОТГ розпочнуть будівництво свердловини для централізованого водогону. Усі необхідні документи вже є. Проект досить дорогий — близько 4 мільйонів гривень.

                 Працюватимуть в громаді і над вуличним освітленням. Мета — обладнати всі села. У планах й придбання автомобіля, що пристосований до роздільного збору сміття.

                 Лосинівська ОТГ

                 Добряче вкластися в освіту планують в Лосинівській громаді. Свідченням цього є статті видатків з місцевого бюджету на поточний рік: середня освіта — 14,7 мільйона; 2,8 мільйона гривень направлять на дошкілля.

                 Іванівська ОТГ

                 Уже з освітленням кілька вулиць трьох сіл Іванівської ОТГ. Напередодні Різдва ліхтарі з’явилися у Количівці, Іванівці, Красному.

                 Любецька ОТГ

                 Після новорічних свят у Любецькій громаді екологічно утилізують викинуті ялинки. Завдяки спеціальному подрібнювачу дерево не вестимуть на сміттєвий полігон, а перетворять на біопаливо.

                 Департамент інформаційної діяльності та
                 комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
                 за повідомленням ЗМІ

                  

                 Назад

                 Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                 Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                 Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                 Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua