Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  


                 13 Березня 2019 16:55

                 Уряд збільшує підтримку багатодітних родин

                 На сьогоднішньому засіданні Кабінету Міністрів України ухвалено рішення запровадити з квітня цього року виплату додаткової допомоги багатодітним сім’ям. Це черговий крок, спрямований на підтримку родин з дітьми та збільшення народжуваності в країні. Зокрема, з вересня минулого року всі новонароджені отримують «пакунок малюка». Цьогоріч у родин з’явилась можливість отримувати від держави доплату за послуги няні.

                 Допомога 160 тисячам дітей з багатодітних родин

                 З квітня багатодітні родини отримуватимуть щомісяця 1700 гривень від держави на третю, четверту і кожну наступну дитину до досягнення нею шести років. Допомога призначатиметься і виплачуватиметься органами соцзахисту населення за місцем проживання родини. Її отримають майже 160 тисяч дітей з багатодітних сімей.

                 144 тисячі родин отримали «пакунок малюка»

                 З вересня 2018 року працює урядова ініціатива «пакунок малюка». Кожний новонароджений отримує від держави пакет з найнеобхіднішими в перші місяці життя речами. Зокрема, це одяг, підгузки, пелюшки тощо. Дитина з перших днів життя отримує все необхідне, не зважаючи на рівень матеріального забезпечення батьків. На сьогодні вже 144 260 родин отримали такі пакунки.

                 «Муніципальна няня» в допомогу батькам

                 З 2019 року запрацював ще один вид соціальної допомоги новоспеченим батькам — «муніципальна няня». Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я може безповоротно щомісяця отримувати ще 1 626 гривень на відшкодування послуги няні.

                 Батьки самостійно обирають няню, укладають з нею цивільно-правовий договір, який не потребує нотаріального завірення. Після цього вони мають подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня». Компенсація виплачуватиметься управлінням соцзахисту населення в кінці кожного місяця й автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

                 До 2020 року будуть ліквідовані черги в дитячі садочки

                 Уряд працює над ліквідацією черг в дитячі садочки і до 2020 року це буде зроблено. Кожна українська родина повинна мати можливість віддати дитину на навчання до дитячого садочку. Впродовж 2017-2018 років створено понад 36 тисяч додаткових місць у дитсадках. Черги в садочки вже вдалось скоротити майже на 50%.

                 Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України: «Українців має бути більше. Для цього ми створюємо як нові стандарти життя, так і механізми соціальної підтримки. Серед них — програми «Пакунок малюка», «Муніципальна няня», підтримка дітей-сиріт: минулого року вперше придбали 829 квартир для тих, хто виховувався в дитячих будинках».

                 Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
                 Секретаріату Кабінету Міністрів України

                 Назад

                 Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                 Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                 Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                 Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua