Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  


                 10 Травня 2019 11:29

                 Монетизація пільг з оплати житлово-комунальних послуг стартує з жовтня цього року

                 Кабінет Міністрів України постановою від 17 квітня 2019 року № 373 затвердив Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

                 Зокрема, пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаватимуться у грошовій формі, починаючи з жовтня цього року.

                 Для забезпечення запровадження грошової форми надання пільг внесено також низку змін до інших нормативно-правових актів, що застосовуватимуться з 1 жовтня 2019 року, зокрема до:

                 • постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року № 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги»;
                 • Порядку надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу (постанова Кабінету Міністрів України від 31 березня 2003 року № 426);
                 • Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї (постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 389).

                 Згідно з Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі з 1 жовтня 2019 року розрахунки суми пільг будуть проводитися в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі – ЄДАРП). Тому передбачено внесення до ЄДАРП інформації про педагогічних, медичних працівників тощо у сільській місцевості, які мають право на відповідні пільги, на підставі відомостей установ і організацій, в яких вони працюють.

                 Передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі: безготівкова і готівкова.

                 Пільги надаватимуться у грошовій безготівковій формі через Ощадбанк аналогічно грошовій безготівковій формі надання житлових субсидій.

                 За заявою пільговика надання пільги може проводитись у готівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок в Ощадбанку, відкритий пільговиком. Реквізити рахунку мають бути вказані у заяві.

                 Якщо в особи, яка отримуватиме пільги в готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, про що орган соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися з наступного місяця у грошовій безготівковій формі.

                 Департамент соціального захисту населення
                 Чернігівської облдержадміністрації

                 Назад

                 Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                 Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                 Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                 Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua