Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  


                 06 Червня 2019 16:33

                 Як безкоштовно оволодіти новою професією чи підвищити кваліфікацію після 45 років

                 Аби громадяни віком старше 45 років могли конкурувати на ринку праці, у службі зайнятості їм радять отримати ваучер на навчання та здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

                 За словами начальника відділу профнавчання обласного центру зайнятості Сергія Заровного, ця послуга не стосується безробітних, зареєстрованих у службі зайнятості. Ваучер на навчання надається громадянам старше 45 років, які мають професійно-технічну або вищу освіту та не менше 15 років страхового стажу, не досягли пенсійного віку. А також особам, звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), учасникам АТО/ООС та внутрішньо переміщеним особам. Вартість ваучера не може перевищувати десятикратний розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

                 Цього року такою можливістю на Чернігівщині скористалися 17 осіб. З них 10 жінкам було видано ваучери для проходження перепідготовки за професією «кухар», 7 — «кондитер». На кухарів вчаться в Чернігівському центрі професійно-технічної освіти, на кондитерів — у професійному ліцеї залізничного транспорту.

                 За 5 місяців навчання слухачі освоять теоретично-практичні знання та оволодіють професійними навичками. Після успішної здачі всіх іспитів отримають кваліфікацію кухаря третього розряду.

                 За інформацією Чернігівського обласного центру зайнятості

                 Назад

                 Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                 Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                 Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                 Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua