Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  


                 08 Серпня 2019 16:21

                 В Україні розпочався черговий етап кампанії з вакцинації проти дифтерії та правця

                 У Міністерстві охорони здоров’я запевняють: для створення колективного імунітету проти цих загрозливих захворювань необхідно, щоб рівень щеплення дітей та дорослих досяг 95%. Нині ж відсоток охоплення профілактичним щепленням поки доволі низький (65%), що при активності збудників цих інфекційних недуг може спричинити загрозу національній безпеці країни.

                 Такої ж думки дотримуються і в Національній службі здоров’я, наголошуючи, що протягом минулого і поточного років кількість таких захворювань збільшилася. Щеплення – єдиний дійовий метод профілактики. Тому в регіони відправлено 3 мільйони доз вакцин, окремо для дорослих і дітей.

                 За словами заступниці головного лікаря Чернігівської обласної дитячої лікарні Людмили Кривець, нині в області в наявності необхідна кількість препаратів для профілактичних щеплень проти дифтерії і правця:

                 – Це, зокрема, вакцина АДП-М (виробництва Індія) з вмістом ослабленого анатоксину (антигену). Для того, щоб зробити щеплення проти дифтерії (до речі, цілком безкоштовно), необхідно звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта. За дотриманням графіка щеплень ретельно слідкують і педіатри, адже дітям вакцинація здійснюється у віці 2, 4, 6 місяців, а ревакцинацію проводять у 18 місячному віці.

                 Особливу увагу щодо вакцинації проти дифтерії слід приділити дорослим, яким вакцина повинна вводитися кожні 10 років. Саме стільки триває імунітет від попереднього проведення щеплення. Вакцинуйтеся проти дифтерії і не наражайте на небезпеку себе і свої близьких.

                 Довідково: дифтерія – гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, який зменшує синтез білка в клітинах, у результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, часто несумісні з життям. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання. Внаслідок дифтерії може виникнути блокування дихальних шляхів, інфекційно-токсичний шок, пошкодження серцевого м’яза (міокардит), ураження нервової системи, нефрозонефрит, легенева інфекція (дихальна недостатність або пневмонія).

                 За інформацією прес-служби Управління охорони здоров’я
                 Чернігівської облдержадміністрації

                 Назад

                 Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                 Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                 Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                 Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua