back

Завершити двотижневу самоізоляцію достроково можна після ПЛР-тестування

15-07-2020 | 12:45

Протягом чотирьох місяців на базі Чернігівського обласного центру громадського здоров’я працює «гаряча» телефонна лінія з протидії коронавірусній інфекції (0800507070).

За цей час на неї надійшло майже тисяча дзвінків від жителів Чернігівщини та інших регіонів України. Останнім часом людей все більше цікавить алгоритм припинення 14-денної самоізоляції для тих, хто повертається з-за кордону, а саме з країн «червоної зони».

Обласний центр громадського здоров'я повідомляє, що людина, яка повертається з країни «червоної» зони, повинна пройти самоізоляцію протягом 14 днів, встановивши в себе на телефоні додаток «Дій вдома». За бажанням можна пройти ПЛР-тестування у будь-якій лабораторії, акредитованій Центром громадського здоров’я. У разі негативного тесту самоізоляція припиняється.

Про це на своєму брифінгу зазначив і Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Він наголосив, що лабораторія, яка безпосередньо виконала дослідження, вносить результати ПЛР-тестування на COVID-19 до електронної системи Центру громадського здоров’я України. Із сервісом «Дій вдома» вони синхронізуються автоматично Після цього про дозвіл на припинення самоізоляції особу буде поінформовано відповідним повідомленням сервісу «Дій вдома».

На офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України розміщено оновлений алгоритм припинення 14-денної самоізоляції. У ньому, зокрема, повідомляється: дострокове припинення самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону або пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополь протягом останніх 14 днів можливе:

- лише для осіб, які перебувають на самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) протягом останніх 14 днів;

- лише на підставі негативного результату ПЛР-дослідження, здійсненого з метою припинення самоізоляції/обсервації після перетину кордону та КПВВ;

- лише за результатами дослідження лабораторії.

Тобто особа має здати власний біологічний матеріал на ПЛР-дослідження лабораторії, акредитованій Центром громадського здоров’я, попередньо заповнивши інформовану згоду на опрацювання даних. У формі необхідно обов’язково зазначити факт перетину кордону, якщо він відбувся протягом останніх 14 днів, а також точну дату прибуття на територію України.

Для уникнення небажаних наслідків, у формі варто зазначити номер телефону, який було використано для встановлення додатку «Дій вдома».

За інформацією Чернігівського обласного центру
громадського здоров'я