back

Нова Програма медичних гарантій стартує з 1 квітня 2021 року

30-03-2021 | 11:25

У новій Програмі медичних гарантій, яка почне діяти з 1 квітня 2021 року, закладено ще більше безоплатних послуг для українців. Серед нових пакетів -  готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії COVID-19, що забезпечить стабільність роботи медичних закладів.

В інтересах пацієнта  НСЗУ укладатиме договори з медзакладами на пакети медичних послуг, які відповідають потребам пацієнтів. Програму медичних гарантій 2021 деталізували, а пакети медичних послуг удосконалили з урахуванням потреб українців.

Так, у проекті Програми медгарантій на 2021 рік передбачено 35 пакетів медичних послуг, серед них - пакет вакцинації проти COVID-19. 2 пакети медичних послуг нові, ще 5 - виокремлені із наявних пакетів медичних послуг.

У особливому фокусі - наближення медичної допомоги до пацієнта через розвиток амбулаторної допомоги.  Тож Національна служба здоров’я України пропонує впровадити на первинній ланці нові пакети - для людей з розладами психіки та поведінки, пацієнтів з туберкульозом. Окремим пакетом виділено ведення вагітності в амбулаторних умовах.

Програма медичних гарантій, як і раніше, базуватиметься на принципі екстериторіальності. Це означає, що пацієнт має право на допомогу без прив’язки до місця реєстрації чи проживання.

Загалом, у межах пакету «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах» пацієнт може отримати безоплатно наступні послуги:

- консультації лікарів вузької спеціалізації, у тому числі встановлення або зняття діагнозу, призначення або корегування медикаментозного лікування, динамічне спостереження за пацієнтами з хронічними захворюваннями;

- необхідні лабораторні дослідження відповідно до того медичного напряму, в якому працює заклад;

- інструментальні дослідження - також за умови, що у закладі є необхідне обладнання та фахівці;

- медичну допомогу в умовах денного стаціонару та при зверненні до травмпунктів;

- хірургічні операції в амбулаторних умовах;

- ведення вагітності;

- медико-генетичне консультування та лабораторне генетичне обстеження пацієнтів з підозрою на спадкову або вроджену патології (відповідно до напряму надання медичної допомоги закладом);

- діагностику і лікування латентної туберкульозної інфекції;

- обов’язкові профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років;

- довідки, листки непрацездатності та направлення для проходження медико-соціальної експертизи та ін.

Повний обсяг послуг в межах амбулаторного пакета можна подивитись на сайті НСЗУ.