back

Зруйновані агропідприємства: фіксація збитків та перспективи їх відшкодування

03-08-2022 | 17:40

За ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України 1 серпня проведено круглий стіл на тему: «Зруйновані агропідприємства: фіксація збитків та перспективи їх відшкодування».

Участь у ньому взяли понад 300 учасників, а серед спікерів були представники Програми USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО), ГС “Всеукраїнська аграрна рада”, Інституту Аграрної Економіки, громадської організації Project Expedite Justice та вітчизняних юридичних і аудиторських компаній. 

Під час заходу спікери презентували практичні рекомендації щодо того, як саме агропідприємствам фіксувати на своїх господарствах чи виробництвах факти руйнувань, завданих внаслідок воєнних дій, а також як в подальшому провести оцінку безпосередньої вартості таких збитків. 

«Однозначно ми як держава спільно робитимемо все необхідне, щоб компенсації були виплачені. Це має зробити держава-агресор із заморожених, репараційних та інших коштів. Тому, щоб юридично нам спільно все вдалося, важливо мати правильну фіксацію завданих збитків і пакет необхідних документів. Кожен власник агропідприємства має чітко розуміти, які заходи необхідно вжити йому безпосередньо, а що може робити держава Україна для досягнення спільної кінцевої цілі – повного покриття всіх втрат», – зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Також вітчизняні юридичні компанії представили можливі шляхи приватних позовів підприємств до міжнародних судових інстанцій для притягнення до відповідальності рф  та компенсації збитків.

Переглянути відеозапис круглого столу можна за посиланням.

Матеріали від експертів, які було презентовано під час заходу:

Приватні позови проти країни-агресора: оцінка шкоди, законодавство, практика та перспективи (.pdf, 1.51 Мб)

Презентація методологічних рекомендацій щодо документування втрат аграрних підприємств внаслідок військової агресії росії проти України (.pdf, 3.09 Мб)

Фіксація пошкоджень та збір документів для компенсації збитків. Практичний погляд (.pdf, 11.14 Мб)

Міністерство аграрної політики та продовольства України