back

Роз'яснення представникам громадськості щодо доступу до документації з оцінки впливу на довкілля

04-08-2022 | 12:00

До уваги представників громадськості!

З метою належного здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (далі – ОВД), а також з урахуванням безпекової ситуації в регіонах України, з 15 червня поточного року доступ до Реєстру з оцінки впливу на довкілля (далі – Реєстр) частково відновлено.

Щодо користування Реєстром

Інтерфейс Реєстру містить обмежену інформацію щодо планованої діяльності.

Реєстраційна справа з ОВД включає таку інформацію:

  • назву справи;
  • опис планованої діяльності  без уточнення її технічних характеристик;
  • категорію до якої віднесено справу;
  • орган, що здійснює процедуру ОВД (уповноважений орган);
  • інформацію про хід процедури ОВД, зокрема строки внесення документації до Реєстру.

Для визначення адміністративно-територіальної одиниці (область), де планується діяльність, у вкладці «Пошук по реєстру» можна обрати необхідну назву з наявного списку та натиснути кнопку «знайти». Таким чином, користувач відсортує усі справи з ОВД у регіоні, який конкретно цікавить.

Щодо громадського обговорення

З метою забезпечення своєчасного, достатнього та ефективного інформування громадськості, профільне міністерство продовжило строки громадського обговорення по тих справах з ОВД, що були розпочаті після обмеження доступу до Реєстру для зовнішнього використання.

Громадське обговорення на стадії оприлюднення повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, по тих справах, які були розпочаті після обмеження доступу до Реєстру для зовнішнього використання, розпочалося з моменту часткового відновлення доступу до Реєстру та триватиме згідно з вимогами ч. 7 ст. 5 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Окремо зазначаємо, що доступ до документації з ОВД по процедурах, громадське обговорення планованої діяльності яких було завершено до 22 березня 2022 року включно, надаватися не буде.

Для зручності ідентифікації справ, по яких продовжено строки громадського обговорення, міністерство підготувало списки таких процедур за назвами:

Перелік оприлюднених повідомлень з оцінки впливу на довкілля, що розглядаються в УЦО.pdf (208 Кб)

Перелік реєстраційних справ з оцінки впливу на довкілля на розгляді УЦО.pdf (404 Кб)

Про доступ до документації з ОВД

Документація, що вноситься суб’єктом господарювання до Реєстру, може надаватися особі для ознайомлення в кожному окремому випадку на підставі відповідного звернення. Ідентифікація осіб здійснюється після отримання звернення за шаблоном, що додається. Після здійснення ідентифікації, буде запропоновано способи ознайомлення із документацією з ОВД.

Роз'яснення представникам громадськості щодо здійснення ОВД у період воєнного стану.pdf (229 Кб)

Зразок звернення.docx (12 Кб)

Згода на обробку персональних даних.docx (12 Кб)

За інформацією Міністерства захисту довкілля
та природних ресурсів України