back

Відповіді Пенсійного фонду на поширені запитання

08-08-2022 | 15:15

Чи може пенсіонер отримувати виплату за кордоном, якщо виїхав на постійне місце проживання?

Пенсію можна отримувати якщо в країні, де перебуває пенсіонер, укладена міжнародна угода чи договір з Україною.

Для цього пенсіонеру потрібно звернутися до органу соцзахисту держави перебування, щоб перевести українську пенсію на рахунок за кордон.

Якщо угоду/договір не укладено з країною, де перебуває пенсіонер, то виплата пенсії припиняється на весь період перебування особи за кордоном.

У листопаді 2022 року особі виповниться 60 років. Коли краще подавати заяву до Пенсійного фонду – одразу чи на початку 2023 року?

Для визначення заробітної плати, яка враховується при обчисленні пенсії, застосовується середня заробітна плата в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Якщо середня заробітна плата, яка буде визначена за 2020-2022 роки, виявиться вищою, ніж заробітна плата яка визначена за 2019-2021 роки (10 846,37 грн), за призначенням пенсії вигідніше буде звертатися на початку 2023 року. При цьому, за призначенням пенсії бажано звернутися в тримісячний термін з дати права.

Як отримати пенсійні послуги (консультації) дистанційно?

В умовах війни отримання пенсійних послуг онлайн є дуже актуальним. Нагадуємо, що в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській постійно працюють гарячі телефонні лінії сервісних центрів, за якими дистанційно можна отримати відповіді на питання пенсійного забезпечення.

Ознайомитися зі списком телефонів можна на сторінці Головного управління у мережі Фейсбук.

Крім цього, можна отримати послуги дистанційно, без особистих візитів через вебпортал електронних послуг ПФУ. Зокрема, зареєструвавшись, там можна ознайомитися з електронними матеріалами власної пенсійної справи і тримати  зв'язок безпосередньо з Пенсійним фондом: надіслати заяву на перерахунок, запитання щодо призначеної пенсії та інше. 

За повідомленням Головного управління
 Пенсійного фонду України в Чернігівській області