back

Профільна робоча група ОВА проаналізувала особливості створення спроможної мережі медичних закладів в Корюківському районі

22-03-2023 | 15:52

Питання приналежності лікарень Корюківки, Мени, Сновська та Сосниці до кластерного чи загального рівня розглядали вчора, 21 березня, на засіданні профільної робочої групи. До обговорення запрошено представників РВА, громад та очільників медичних закладів. Це вже друге таке зібрання. На попередньому аналізували спроможність закладів Чернігівського району.

Читати також: Формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я в області: головні аспекти та проблемні питання 

Нагадаємо, що відповідно до постанови ухваленої Урядом в рамках наступного етапу медичної реформи, передбачається оновлення критеріїв для визначення госпітальних округів та впровадження сучасних підходів до формування мережі медичних закладів. Обласні військові адміністрації впродовж двох місяців мають подати на затвердження в МОЗ пропозиції щодо  плану госпітального округу та формування спроможної мережі медзакладів.

Госпітальні округи з поділом на госпітальні кластери створюються з метою забезпечення територіальної доступності для населення якісної медичної та реабілітаційної допомоги. При їх формуванні враховується спроможність закладів до надання мінімального переліку напрямів медичного обслуговування.

Учасники засідання детально обговорили поточний стан справ та відповідність критеріям медичного закладу того чи іншого рівня кожної з чотирьох лікарень району.

Корюківська ЦРЛ надає медичну допомогу багатьом жителям громад навколишніх районів і, на думку генерального директора Сергія Пивовара, наближається до вимог кластерної лікарні. Для досягнення зазначеного рівня протягом року планується закупити нове обладнання та залучити лікарів з деяких спеціальностей.

Менська міська лікарня відповідає всім показникам закладу загального профілю. Тут планується розвивати хірургічну і реабілітаційну допомогу.

Сновська ЦРЛ, на думку генерального директора Ірини Якубовської, є успішним медичним закладом, адже займає друге місце (після Корюківської ЦРЛ) за кількістю укладених договорів з НСЗУ. Лікарня надає стаціонарну та амбулаторну медичну допомогу і претендує на статус закладу загального профілю. Єдине, що недотягує  - кількість населення, що обслуговує. Втім, варто зважати на те, що Сновська ТГ прикордонна. Відтак зменшення кількості населення є цілком зрозумілим явищем, а потреба в медичному закладі – ще гострішою.

"Ми постійно комунікуємо з МОЗ стосовно того, що лікарні в прикордонні мають отримати статус загальних. Це питання доступності медичних послуг та швидкого реагування на ймовірні загрози", – наголосила заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк.

Сосницька лікарня наразі є закладом планового лікування і не відповідає статусу  загального профілю. Для збереження структури і забезпечення надання якісної медичної допомоги керівництву пропонують розглянути питання приєднання лікарні до кластерного закладу або закладу загального профілю.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації